Supisup müzik köşesi

4 Aralık 2011 Pazar

Warrior Baek Dong Soo


Bu yıl ki çıkan dizilerin nerdeyse hepsini izlemiş bulunmaktayım.Ama bir kaç dizi vardır ki taptığım,her anını soluksuz izlediğim.

Bir tanesi 'Warrior Baek Dong Soo'. Dizimiz az aşk bol aksiyon.-Tam hayal ettiğim gibi-Karakterlerse kendine hayran bırakıyor.Öncelikle dizimizin konusu;1700'lü yıllarda, Jaseon döneminde, kralığın koruyuculuğunu yapan bir ailenin, çeşitli entrikalarla hain ilan edilmesinin ardından, bu ailenin tümünün yokedilmesi emri verilir. Aileden sadece yeni doğan bir çocuk kurtulur. Bu çocuğun adı Baek Dong Soo'dur. Dong soo'nun kurtulmasına babasının üç kader arkadaşı yardımcı olur. Bunlardan en önemlisi Sword Saint (Kılıç Azizi) lakaplı Kim Gwang Taek'dir. Kılıç azizi çocuğun idamını önlemek için bir kolunu feda eder. Çocuğa bakmak için yanına alır fakat daha sonra çocuğu kaybeder. Ama çocuk Kılıç Azizinin diğer arkadaşı olan Huk Sa Mo' ya getirilir. Bundan sonra Sa Mo çocuğu büyütür. O dönemde efsanevi Kuzey Seferi Savaş Kitabı olarak bilinen ve bölgenin gizli yeraltı yollarının haritalarını barındırdı düşünülen kitap , büyük bir önem arzetmektedir. Bu kitabın peşinde olan iyi ve kötü insanlar bullunmaktadır. Veliaht Prens Sa Do ise bunların iyi olan tarafındadır. Prens Sa Do'nun kitabı elde etmesi ve aynı zamanda hayatta kalmasını sağlamak için, özel savaşçılar yetiştirilmek üzere kurulan Savaşçı kampında, Çocukluktan itibaren yetiştirilen genç savaşçılar vardır. Baek Dong Soo ise bu kampta yetişen savaşçılardan biridir. Baek Dong Soo'nun en iyi arkadaşı ve aynı zamanda babasının yakın arkadaşlarından birinin oğlu olan Yeo Wun ise savaşçı kampında onlarla birlikte yetişmiş olmasına rağmen, Veliaht Prensin düşmanları olan bir suikast Grubunun lideri Chuna'da bağlılık yemini etmiştir. Artık bu ikili Kitabı ve veliaht prensi korumakla yükümlüdürler.
Kılıç Azizi Gwank Taek ve en az kılıç azizi kadar usta olan Chun ise, geçmişte aralarına bir kadın girmiş olmasından dolayı ezeli düşmanlardır. 

Alıntı:Yeppudaa

.com(Benim biricik sitem.Bekleriz)

Bu net bilgimiz birde izleyen benden alıntılar yapalım.Baş karakterimiz Dong soo.Tam bir baş belası.Adam dizi boyunca beni güldürmekten öldürdü.Tam anlamıyla kendini beğenmiş ahmağın teki.Sürekli kendini Yeo Wun la yarıştırmadan duramıyor.Çocukta haklı Yeo oldukça yetenekli kılıç ustamız.Dışardan içine kapanık efendi biri gibi görünebilir ama biz onun bir diğer yüzünü daha tanıyoruz.Sessiz Yeo muz aslında eli kana bulanmış bir suikastçi.İzleyince anlayacaksınız arkadaşlar,aslında dizinin kadersizi o.Diğer bi karekterimiz se Hwang jin ju.Ta taammmm benim dizide en sevdiğim karakter.Kıza bayılıyorum onun için pekte objektif olmayacak dediklerim.Kızımız Dong Soo'nun çocukluk arkadaşı hatta babasıyla köyden ayrılmadan önce Dong soo'yu öpüp onunla evlenip evlenmeyeceğini bile sormuştu.Ahahha komik kız.Dong So'nun küçükken kalbini hoplatan bu kız ortadan bir kere kayboldu ve karşımıza hırsızların lideri olan bir erkek fatma olarak çıktı.Ağzı bozuk,asi ve bi o kadar da güzel.Dong soo'yu aşağıladı ama onun kişm olduğunu öğrenince yıllar önce ki ilk aşkına kavuştuğunu düşündü ama kader bu ya bizim kafasız Dong Soo başkasını seviyordu.Kız da bir şeye benzese e be canlarım.Böylece geldik dizide en sevmediğim hataa illet olduğum hatuna:Yu Ji Sun.O zamanların en öneli bilgileri kızımızın sırtına yazılıdır ve veliaht prense aittir.Ama bizim Dong'sumuz onsuz yapamaz ve peşinde dlanıp durur.(Gerzek!)

Diğer karakterlerimiz 
Kim Gwang Taek ,

Chun,
Huk Sa Mo,
 Ji,
Prince Sa Do ...


Gwang Tek ve Chun önceleri kanka olan 2 vatandaş ama sonra araya bir ablamız girer ki kendileri Jin'dir.Bu amcalar bacımız için savaşır ve sonunda ablamızda Taek'i sevmesine rağmen Chun'un olur ve kendini onun görevlerine adar.Tabii biz sonra olanı biteni anlıyoruz.İzleyin artık :D Jin ablamız dizinin bombasıydı ve ve... Kendisinin sonrada Jin Ju'mun annesi olduğunu öğreniyoruz.O taş anneden benim kızım çıkardı zaten ancak.Annesini bulduğu anda yine kore dramlarımız devreye giriyor malesef.Ama bu kız Chun'un içine isleyerek onu durultuyor-yapabildiği kadar tabi..- Huk Sa Mo ve Dae Pyo ise Dong soo'nun arkadaşlarından.Ölünce Dong Soo'yu sahipleniyorlar.ve bla bla bla... 

Anlıyacağınız dizi gerçekten süper.Gerek dövüş sahneleri-kılıç sesine de bayılıyorum zaten.- fazla abartı olmadam zevkinde bırakılarak anlatılmış.Dizi de tek sinir olduğum noktaya gelirsek o da tahmin etmişsinizdir.Dong Soo'nun Ji Sun uyuzna aşık olmas ve onun için yaptıklarıydı.

Dizinin en can alıcı noktasıysa her ne kadar anlaşamıyor gibi görünselerde Dong So ve Yeo'nun arkadaşlığı,kardeşliğiydi.Ama kader bu ya ilerde bu da bozulacak ve her şey tepetaklak olacaktı...

Diziden kareler:

Dong soo-Ji Sun-Jin Ju-Yeo Wun


Dong Soo


Yeo Wun

Jin Ju

Ji Sun

Ji(Anneye bakın beee.)


4 yorum:

 1. şu diziye dizi demem kuzenim olmasan.... bunun için başımın etini yedinn!! kemikleri dökülüyorr artık!! yok şu kızdan iğreniyom yok oğlan benim kıza bakmıyoo!1
  emoo bunlar niye öpüştülerr birlikte olmamalılarr falan filannn!! yeterrrrrrr............... bıktım lenn.. :D

  YanıtlaSil
 2. Ande!!! Anladın mı?! O kız olmaz olamaz. Eminuke lütfen blogumu kirletme saygılarımla biricik kuzenin xoxo

  YanıtlaSil
 3. bloğunu kana bulayacam uleynnnn ... :D :D

  YanıtlaSil
 4. Security.Vodafone reklamı sana gelsin kırmızı

  YanıtlaSil