Supisup müzik köşesi

7 Aralık 2011 Çarşamba

Bir başka gizli bahçe 'Secret Garden'.


Evet dizimizin tanıtımına başlamadan önce şunu söylemeliyim ki kendisi kore dizlerine olan bağımlılığımda ki ilk taştır.Onu izlemeye başladım aslında başlarda hiç hoşlanmamıştım da ama sonradan merak eder oldum oldum oldum...Ve baktım bitmiş.İçimde bir burukluk.Kötü talihimdir ki bence en güzel kore dizilerinden birine çatmışım.Yazık bana.O gün bu gündür bu diziyle başlamak üzere sardım kore dizilerine.(Denizler imparatoru ilk dizimdi ama o bitti ve bende bağımlılık yaratmadı ama bunla beraber bağımlılık başladı...)


Ha ji Won'u ilk olarak 'The Duelist' filminde izlemiştim.Filmden nedense ben çok etkilenmiştim.Kılaçla dans flana of yani :D Ama Ha Ji Won ablamızı gerçekten çok severim,iyi de bir oyuncudur kendisi.Daha sonra da 'Bay kibirliyle 100 gün'de izlemiştim.Filmin biçok sahnesi iğrençti-İçinde bir benim eksik olduğum suyu kafa dikmeler fln... Of öğk :D-Ama o filmde de eğlemiştim.Ne de olsa Kim Jae Won da vardı,o da bir etken tabii.


Hyun Bin'e gelirsek.Onu ilk burda gördüm ben.Daha sonra Kim Sam Soon da izledim.-Herkes sever ama ben pek ısınmadım bu diziye nedense artık...-Daha sonra da 'Bir milyonerin aşkı'nı izledim.Ne filmdi o öyle ya.İnsanın gözleri dolmadan olmuyor abicim.Eğer izlemediyse bi önce izleyin millet.Mükemmeldi.


Gelelim dizimizeee....Konumuz öncelikle şu;


Çikolata falan yalan gençler.Ben size anlatayım kısa kısa...Kim Joo Won denen arkadaş oranın en zengin veletlerinden,kendini beğenmiş,ticari zekası yüksek,kibirli ve ahmak bir vatandaş.Gil Ra Im'de kendi halinde dublörlük yapan erkek fatma tabirinde bir ablamızdır.Babası yıllar önce birini kurtarayım derken vefat etmiş bir itfayecidir.Kızımız yine bir gün güzel güzel dublörlüğünü yaparken Kim Joo Won ile tanışır.(Kim Joo Won napıyordu orda derseniz şöyleki bunun kuzeni Oscar -ki kendisi dizinin idolüdür. :D İzleyen bilir.- oldukça çapkın biridir,her gece ayrı bir hatunla yani.Neyse yine takıldığı hatunlardan biri bunu gizli görüntülerin elinde diye tehtit eder.E Oscar da hani oraların halluyu starı ya tırsar tabi.Şirketin reklamında oynama karşılığı kuzenini fotoğraflarını almaya yollar.Kim Joo Won gittiği film setinde resimleri alması gereken kızımız yerine onun dublörünü alıp oyalamak için otele götürür.Bu kızımızda Gil Ra Im'den başkası değil tabii.Kızda haklı gelip sorduğu soru 'Oscar'ı tanıyor musun?'Kızımızda evet der haliyle.-Zaten geçmişten Ra Im onu tanıyordur.Hatta onun büyük bir hayranındır.-Neysem Kim Joo Won onu odaya çıkarır şey aslında kızı asansöre bırakır-ki hatta o 'mükemmel!' eşofmanının etiketini gösteririken kızmız bi anda asansöre biner onu sallamadan.-kendi de merdivenlerle çıkar.Onca katı!-Çünkü asansörden korkar.Kapılı yer fobisi var.-Bazı olaylar olur falan ve yanlış kızı aldığını fark eder.Tekrar geri dönmeleri gerekmektedir,Gil Ra Im arabanın anahtarlarını ister.Kim Joo Won çığlık çığlığa bağırır,kız o kadar hızlı kullanır ki arabayı uçacağını sanar.En sonunda gelirler Ra Im işinin başına oğlansa kadının yapacağı-Oscar'ı kötülemek için-basın toplantısını basıp engeller.Dönüşte giderken Gıl Ra Im'i görür.Tam da dövüş sahnesinde.Hareketleri ve işi onu çok etkilemiştir.


Kızımızı çıkışa kadar bekler.Giderken onunla konuşmaya falan çalışır ama nafilee.Kızımız ayağına tekmeyi yapıştırır.Bu arada Kim Joo Won kızımızın kolunun yaralı ve onun halsiz olduğunu fark eder.Zoruyla onu hastaneye götürür,onla ilgilenir falan.Bu arada yönetmenden telefon gelir.Tabii telefonu açan Kim Joo Won uslu durur mu adama niye arıyorsun sen kimsin diye çıkışır falan filan...Kızımız bir uyanırki Won ve yönetmen onu bekliyordur.Bir şekilde hastaneden ayrılır ve Kim Joo Won onu bırakmak için peşine takılır derken kim gelir dersiniz? Oscar! Kızımıza bakar ve onu tanır.İlk bölümümüzde tam olarak burada biter...
Kızımızı yanında düşünmekte.Sonrada Ali baba :D :D
Diğer bölümümüzde artık Kim Joo Won kızımızı aklından çıkaramıyordur.Anlamaz neden böyle der.Hatta dikkatini dağıtmak için Ali babaını çiftliği bile söyler!Ama nafilee.Kız bir kere beynine yerleşmiştir.Onu Hayallerinde ki kadın şeklinde düşünmeye bile başlar sonrada çıkan sonuçlardan kendine kızar.Ne zaman böyle şeyler düşündün diye.Yani anlıyacağınız safımız kızmıza abayı yakmıştır.
Bu nasıl bir fantazi şimsi diye düşünmeyin :D Nette bulamadım baktım pc de ablamız yerine Hyun abimizi koymuşlar.Artık sizden de hayal gücünüzü kullanmanızı istiyorum. :D-Yakışmamışsa diyin :P-
Sonra kızmızın peşine düşer.Çalıştığı dublör okuluna dadanır.Aynı zamanda da kıza çemkirir.Naptın bana böyle diye...Burada noluyor öyle demeyin arkadaşlar.Won abimiz ablamızı ikna etmeye çalışıyor :P Bu sahnede kızmızın arkadaşı içeri dalıyor.-Kendisi Won'un şirketinde çalışıyordu,kovulmuştu.Won'u tanıyamadı tabi ir an eşofmanlarla sövdü saydı sayıştırdı arkasından ama onun geri kim olduğunu anlayınca... :D :DŞınav çekmeye çalışıyordu.Gil Ra Im erkek gibi çek dedi.Won'da öyle yaparsam pişman olursun dedi.Etti de.Öyle bi hızla çektiki resimdeki gibi oldu kafalar.Kızı şok etti.Sorduğu soru da.'Ne zamandır bu kadar güzelsin?Küçükkende böyle güzel miydin?' olur....

Devamı geliyor ;)

2 yorum:

  1. bu diziyee kuzencanın isteğiyle başladımm 3 güne bitti heralde :D harbi eğlenceli bi dizi ama fantastik ögeler epey fazla...

    YanıtlaSil
  2. Evet cancağazım ama güzel dizidir.Fantastik unsurlarımız diziyi komik yapıyor zaten.Hyun Bin'in tavırlar ve Oscar diziye yeter. ;)

    YanıtlaSil